download
Lifestyle

Zrozumienie

Rutyna, dzień jak co dzień. Nuda? Zdecydowanie nie. Aniela Aniela Aniela, wszystko z nią i wszystko dla niej. Męcząco? Już co raz mniej, co raz więcej radości, chociaż bardziej intensywnie. Już się nawet łapie sama na tym, że faktycznie priorytety się zmieniły. Czegoś brakuje? Czasami, chwili dla siebie. Oj, nie to jest. Brakuje zrozumienia, że chwila dla siebie jest potrzebna. Co robisz jak nic nie robisz? Regeneruję się.

Opieka i wychowanie dziecka, to nie siedzenie w domu i nic nie robienie. Owszem przyjemnie jest być świadkiem każdej zmiany dziecka. Z tym, że to praca i można być po takim dniu zmęczonym. Ja jestem, a przecież mam pomoc i wsparcie. Nie powinnam narzekać i tego nie robię. Jednak, oprócz mojego chciejstwa na pracę i angażowania się w różne projekty, potrzebuję chwili dla siebie. Tak jest, ale zawsze sobie ją czymś zapełnię. Co jest dla mnie przyjemnością? Zwykła kąpiel, jest długa w niezdrowej gorącej wodzie. Uwielbiam. Ale co z tego, jak tysiąc razy wchodzi mąż z Anielą. To znaki, że już mam wychodzić.
I guzik z tego relaksu. Wyjść z domu do ludzi czasem by się przydało. Tutaj nie ma zbytnio gdzie, a jak już się nadarzy okazja, to zawsze się coś wydarzy, że jednak nie. Coś zrobić razem. Nie to nie o to chodzi. Swoją przyjemność trzeba znaleźć.
Dzień kobiet, znajoma (Joasiu gratuluję pomysłu i realizacji) zorganizowała wydarzenie dla kobiet pod nazwą Wyjątkowa…..taka jak ty. Zaprosiła salony kosmetyczne i jak kobieta chciała wziąć udział w spotkaniu, to mogła zrobić sobie makijaż albo paznokcie. Wzięłam udział. Było miło. Trzy godziny to czas dla siebie. Wokół kobiety, matki, singielki. Zrobiłam sobie makijaż. Co dzień się człowiek maluje ale tym razem mocnej inaczej. Wróciłam do domu, umyłam twarz i codzienność, pora spania dla Anieli. Po co ci to było? Zrobiłaś i zmyłaś. Trochę zrozumienia.
Wydaje mi się, że każda z nas ma w takim bądź innym wymiarze podobnie. Jesteś mamą, zmieniło się życie ale ty wciąż jesteś ta sama. Co potrzeba? Zrozumienia, chociaż trochę.