stockvault-old-world-inspirational-sign---hdr134939
Lifestyle

Ku zmianom

Do jednych z naszych ludzkich właściwości należy zdolność do tworzenia wizji czy też wyobrażeń idealnych. Ma to związek z tak zwanym zdrowiem psychicznym, równowagą pomiędzy teraźniejszością, stanem obecnym, a możliwą przyszłością.

Wyobrażenia pomagają nam w samorealizacji czy też w rozwoju. Pełnią funkcję motywacyjną, gdyż pobudzają nas do działania, do zmiany. Zawsze chcemy aby było lepiej, inaczej niż obecnie. To tworzenie nowej rzeczywistości staje się naszym celem, który chcemy osiągnąć, zrealizować. Wyobrażenia mogą dotyczyć różnych sfer życia i mieć różny charakter, np. możemy mieć wizję skonstruowania przedmiotu który ułatwi pracę lekarzom albo chcemy poprawić działanie komputera albo usprawnić obsługę w urzędach albo zbudować swój dom albo wyjechać w podróż albo mieć dziecko itp.

Także jak widać możemy chcieć coś zmienić dla ludzkości lub siebie. Rodzą się pytania jak to zrobić jak to osiągnąć? Musimy sami o to zadbać, wyobrażenia są naszym drogowskazem. Przecież sami wiemy jaką mamy wizje, podczas jej realizacji będziemy mogli sami się kontrować i odpowiadać na pytania czy jestem na właściwej drodze do jej osiągnięcia. Uczymy się na błędach, wyciągamy wnioski.

Niby wszystko jest oczywiste ale warto się zatrzymać i sobie uświadomić, że to od nas samych zależy realizowanie celów, bez względu na ich charakter jak wcześniej wspomniałam oraz na to czy dotyczą one życia prywatnego czy zawodowego.
Muszę również zwrócić uwagę na to, że ta nasza właściwość „marzeń na jawie’’ może mieć również skutek demotywujący jeżeli pomiędzy ich osiągnięciem, a naszymi faktycznymi możliwościami jest zbyt duża przepaść.

Czasami potrzebujemy tzw. popychacza lub towarzysza dlatego, mam nadzieję że wspólnie z czasem uda nam się mi i Wam wykreować wizje zmian i dążyć ku je zrealizowaniu.