DSC00878
dom, Lifestyle

Kuchnia – inspiracja

W głowie było mnóstwo pomysłów na wymarzoną kuchnię. Miała być w stylu skandynawskim, była szczegółowo zaplanowana. Miała być, bo jest inna ale jestem z niej również bardzo zadowolona.

Chciałam kuchnię białą z elementami ciepłego drewna w tylu skandynawskim. Długo powstawała koncepcja. Wszystko dopracowałam i omówiłam, bo miała być na zmówienie. No cóż trzeba było zmienić projekt, bo kuchnia marzenie okazała się bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Nadal uważałam, że kuchnia jest najważniejszym miejscem w domu więc muszę być z niej zadowolona no i jestem :-)
Być może ktoś jest na etapie planowania, projektowania kuchni, dlatego postanowiłam się podzielić swoim rozwiązaniem. Wspominałam już na blogu o kuchni więc wątek trzeba skończyć. Poza tym wiem jak trudno się na coś zdecydować. Przeglądałam wiele inspiracji w internecie ale tak naprawdę są one mało realne aby w 100% z nich skorzystać, lecz oczywiście można czymś się zasugerować. Warto przyjrzeć się tym projektom, które faktycznie zostały zrealizowane, gdzie ktoś mieszka lub będzie mieszkał.
Co jest ważne przy projektowaniu? Według mnie zadowolenie na które składa się wygląd, praktyczność oraz realność aby zmieścić się w budżecie.

Moja kuchnia jest w kształcie prostokąta. Kiedyś był tutaj pokój ale my postanowiliśmy zaadoptować to pomieszczenie na kuchnie. Po prawej stronie zrobiłam część kuchenną a po lewej będzie część tzw. jadalniana ze stołem i krzesłami. Szafki są skompletowane ze sklepu. Na podłodze ułożone są płytki, które wyglądają jak my się miało podłogę drewnianą. Na jednej ze ścian położona została imitacja czerwonej cegły.