beautiful-things-960047_1280 (2)
Lifestyle, motywacja

Wyjść ze strefy komfortu

Codziennie wykonujemy te same czynności, powielamy schematy, realizujemy cele ale krótkoterminowe, boimy się lub nie chcemy robić planów wybiegających w przód ale realnych, które jednocześnie wprowadzą w nas zmianę. Jest nam dobrze tak jak jest, mimo że może nie do końca jesteśmy zadowoleni, to co mamy jest nam znane. Wyjdź ze strefy komfortu i pomyśl o sobie.

Dostałam propozycję udziału w warsztatach ,,Motywacyjnych dla kobiet”, pomyślałam sobie fajnie, ale chyba NIE jestem zainteresowana, nie raz sama prowadziłam takie zajęcia i nie raz byłam już uczestnikiem, poza tym termin mi nie za bardzo odpowiadał. Motywacji raczej nie potrzebuję, zbyt dużo się dzieję i zbyt dużo robię. Coś jednak pchało mnie do tego aby wziąć udział, ciekawość, poznanie innych czy jakaś wewnętrzna potrzeba, tego nie wiem. Poza tym wiedziałam, że może być ciekawie, gdyż wiedziałam kto będzie prowadził warsztat.  Tak jakoś się wszystko ułożyło, że mogłam wziąć udział i w ostatnim momencie się zgłosiłam. Pomyślałam, a co tam miło spędzę czas i odetchnę trochę od obowiązków domowych.

Faktycznie było miło ale to za mało aby zrecenzować, to co się działo. Nie znałam wcześniej żadnej uczestniczki warsztatu, a nie czułam się obco, tak więc z pewnością to zasługa prowadzącej. Warsztat trwał tylko trzy godziny, nadzwyczaj krótko, bo co można zrobić w takim czasie, ale jednak można. Był to naprawdę optymalny czas aby każda z nas uwierzyła po co w ogóle przyszła. Metoda prowadzenia zajęć była aktywna ale nie nachalna za co bardzo cenie prowadzącą. W umiejętny sposób z zastosowaniem odpowiednich ćwiczeń można było indywidualnie przeżyć ten warsztat. Bardzo mądrze powiedziane, że każda wyniesie tyle na ile sobie pozwoli i faktycznie tak się stało.

Udział w warsztacie pozwolił się na chwilę zatrzymać i przeanalizować siebie, a ja to przecież moje życie i otoczenie. Czy warsztat mnie zmotywował? Przypomniał, że warto być dumnym z małych sukcesów, które przynosi życie, to one budują większą całość. Poza tym trzeba zdjąć klapki z oczu i wyjść ze strefy komfortu aby dążyć do realizacji wyznaczonych celów. Każdy wie, że wszystko zależy od nas samych ale się o tym zapomina, szukając rozmaitych wymówek, warto jednak o tym pamiętać. Poza

Nie ważne jaką rolę pełnisz, kim jesteś, co osiągnęłaś to ty kreujesz swoje życie i ono zależy od ciebie, wybierz odpowiednią dla siebie drogę.

Podziękowania dla prowadzącej Joanny Grzyb – Trenera Biznesu, która dzięki temu, że wierzy w ludzi i w to co robi może wspierać innych w ich drodze do odkrycia swojej wartości.